Vychutnejte si svůj palác s oblíbeným mrkvovým dortem Dr. Oz

Už se divíte, co doktor Mehmet Oz a jeho rodina jedí? Možná vás překvapí, že se dozvíte, že to není všechno kale a brokolice. Stejně jako většina z nás, prominentní tvůrce a kardiotoraktický chirurg má radost z dobrého jídla. v Oz rodinná kuchyně: Více než 100 jednoduchých a lahodných receptů na skutečné pokrmy od našeho domova až po vaše ($ 22; amazon.com), jeho žena, Lisa, sdílí některé z jejich oblíbených, včetně těstovin, polévek, a ano, dokonce i dezerty, každý doprovázený tipy zdravého stravování od jejího manžela.

“Recepty se týkají radostného jídla, které se stalo zdravým, nerafinovaným, nezpracovaným, skutečným jídlem vyrobeným doma,” píše Mehmet v předmluvě knihy. “Jsou navrženy tak, aby vám pomohly žít plně, s vášní, prostřednictvím jídel, které chová vaše smysly, zatímco vyživujete své tělo.” Když přijde čas na doprovod, tento mrkvový dort s glazurou kešu je pár kroků. Vzhledem k tomu, že zdravé mononenasycené tuky a aminokyseliny získáte z kešu ořechů, je to poměrně bezvadný po večeři. Přečtěte si o receptu.

S VZTAHUJÍCÍM: Veggie Burger, který chutná tak dobře, že maso nebudete chybět

Oz Kitchen book
Zdvořilost

Mrkevový dort s kešu

Dělá: 9 porcí

Složení:

Kešu ovoce

1 1/2 šálků nealokovaných a nepražených celých kešu (6 oz)

1/2 šálku cukrovinek cukru

2 lžíce kokosového oleje

2 lžičky vanilkového extraktu

2 lžičky čerstvé citronové šťávy

1/4 lžičky jemné mořské soli

1/3 šálku kokosového mléka podle potřeby

Mrkvový koláč

2 šálky drcené mrkve (použijte velké otvory krabice)

1 šálek světle hnědého cukru

1/2 šálku kokosového oleje

1/2 šálku kokosového mléka

1 lžička vanilkového extraktu

3/4 šálku nebělené univerzální mouky

3/4 šálku celé pšeničné mouky

1 1/2 lžičky mleté ​​skořice

1 lžička prášku na pečení

1/2 lžičky sódy na pečení

1/2 lžičky mýdla

1/2 lžičky jemné mořské soli

1/2 šálku nakrájených vlašských ořechů (2 oz)

Strouhaná kůra 1 oranžové

SOUVISEJÍCÍ: Delicious Bacon Recipe, který nebude balit na libry

Pokyny:

Začněte poleva: Dejte kešu do velké misky a přidejte dostatek vody, abyste je pokryli o 1 palec. Nechte je stát, dokud nebude změkčen, nejméně 2 a až 4 hodiny. Vypusťte dobře.

Pro vytvoření dortu: Položte 1 šálek drceného mrkve do hrnčeku. Přidejte dostatek studené vody, abyste mrkev sotva pokryli a přivedli k varu na vysokou teplotu. Snižte teplo na středně nízkou teplotu a ztuhněte, dokud mrkev nebude jemná, asi 10 minut. Vypusťte dobře. Purpte mrkev v mini kuchyňském robotu nebo mixéru. Měli byste mít 1/3 šálku pyré.

Umístěte stojan ve středu trouby a předehřejte troubu na 350° F. Lehce a rovnoměrně pokryjte vnitřek 8palcové čtvercové pekáče s pevným kokosovým olejem. Prach s moukou a vyčistěte přebytečnou mouku.

Hněte hnědý cukr a kokosový olej s elektrickým ručním mixérem při vysokých rychlostech, dokud se mírně bleději nezbarví, asi 1 minutu. Přidejte kokosové mléko, vanilku a mrkev pyré a pivo až do pěnivosti, asi o 1 minutu víc. Šlepeme všestranné a celozrnné mouky, skořici, prášek do pečiva a sódu na pečení, nové koření a sůl spolu ve velké misce, protože si jistě rozbije všechny sody. Nalijte hnědou cukernou směs a mícháme jen tak, až se zkombinuje do hustého těsta. Ve zbývajících 1 šálku mletého mrkve zamíchejte vlašskými ořechy a pomerančovou kůrou. Rozkrájíme těsto rovnoměrně v dortu.

Pečte, dokud se dort nevytáhne zpátky, když jej jemně zatlačíte středem, asi 35 minut. Nechejte zcela vychladnout v pánvi na drátěném koláči.

Dokončení polevy: Přenést odkapané kešu do kuchyňského robotu. Přidejte cukrářský cukr, kokosový olej, vanilku, citronovou šťávu a sůl a pulsujte, až budou ořechy jemně nasekány. Když stroj běží a příležitostně se zastaví, aby se po stranách pracovní nádoby odškrábaly, přidávejte dostatečné množství kokosového mléka, aby vznikla hladká roztíratelná poleva. Roztřepte poleva nad horní část dortu. Střih na čtverce a sloužit.

Přetištěno z OZ FAMILY KUCHYNĚ Copyright © 2015 od Lisa Oz. Vydává Harmony Books, divize Penguin Random House LLC.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 3 = 4

map