Takže ty by neměly být černé hlavy na vašem nosu po všem

Předtím, než půjdete a úplně napíšeme koncept pórových pásů, dovolte nám přinést myšlenku. Možná důvod, proč nevidíte na bílé lepivé hmotě, když se odlupujete, je to, že nevidíte nějaký odpad, špínu nebo trosky, protože ty věci, které myslel byly černé oči možná vůbec černé. Sám jsem cítil frustraci, téměř říkal každému facialistovi, který jsem viděl, že vytahování těch špatných chlapců z mých pórů je poměrně zbytečné. Ale možná, prostě možná, stejně jako já, šedo-ish skvrny, které žijí ve vaší T-zóně, nejsou akné způsobující ucpané póry, ale něco jiného nazývané mazové vlákna.

“Masité filamenty jsou přirozenou součástí folikulu pokožky,” říká Jordana Mattioli, licencovaná lékařská estetika, o skvrnkách na nosu, které mají světlou barvu a vypadají podobně jako černé oči. Ve skutečnosti se často mýlí s blackheads.

SOUVISEJÍCÍ VIDEO: 6 Expertní triky, které se zbavují Blackheads

“Jsou to přirozeně se vyskytující útvary, které přivádějí tok oleje podél podšívky pórů, ve kterých leží,” vysvětluje. “Jsou běžnější a viditelnější v mastných oblastech pokožky, protože seblážkové vlákno je viditelné pouze jako podšívka vašeho póru se naplní voskovitým mazu. “

Vzhledem k tomu, že jsou více viditelné v mastných oblastech pokožky, je logické, že byste je viděli ve své T-zóně.

Stejně jako černé oči, mohou se nalézt na bradě a mohou být vytaženy z pórů, podle Dr. Elizabeth Tanzi, zakladatele a ředitele Capital Laser a Skin Care a pomocného klinického profesora, katedry dermatologie na Lékařském centru George Washington University . Nicméně černé oči mají tendenci být větší, skládají se z mazu, oleje a bakterií, mají více “zástrčkového” vzhledu, “s tmavší hlavou, která se oxidovala.

SOUVISEJÍCÍ: Sérum, které potřebuje kůže

Ne že bychom vám řekli, abyste šli a vydělávali doma (což je obecně špatný nápad), ale Mattioli říká, že když odstraníte mazové vlákno, je to jedna barva a vyjde jednodušší než černá hlava.

Můžete se je zbavit? Ano, můžete a měli byste povolit pro to udělat, ale Mattioli také říká, že budou doplňovat asi za 30 dní. Pokud se naprosto nemůžete zastavit (třebaže možná pracujete na této vůli), doporučuje vám na chvíli uložit teplý žínku na nos a pak jemně stlačit prsty zabalenými do tkáně na minutu!

Dodává, že byste měli následovat vyčištění této oblasti pomocí zvukové kartáče a výrobků, které mají v nich BHA. “Je to kyselina, která je rozpustná v oleji, takže může odlupovat a rozpouštět mazu a další trosky v pórovitém obložení. Pravidelné užívání může pomáhat redukovat tvorbu mastných vláken v černé oči,” říká Mattioli.

SOUVISEJÍCÍ: Léčba detoxikační péče pro případ, kdy se vaše kůže vyčerpává

Mezi její oblíbené patří opilý slon T.L.C. Framboos Glycolic Night Serum ($ 90; sephora.com) a Paula’s Choice Resist Denní roztok pro rafinace pórů ($ 33; nordstrom.com).

Poradenství esthetician společnosti Garnier SkinActive, Shani Darden, souhlasí s tím, že tento BHA je ideální pro čištění a exfoliaci a nemusíte trávit více peněz na produkty, a to buď.

“Velkou alternativou pro drogy je Garnier SkinActive Argan Nut Gentle Exfoliating Cleanser ($ 6; walmart.com), která odstraňuje mrtvé povrchové buňky a exfoliuje tím, že rozpouští špínu, olej a make-up, které mohou být uloženy hluboko do pórů,” poznamenává Darden.

Ale předtím, než diagnostikujete kožní problémy, navštivte svého ošetřovatele nebo dermatologa, abyste získali názor na své póry a následně ošetřete.

 

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

67 − 58 =

map