Nikdo není z vaší ligy

Ve věku datování založeného na aplikacích a v souvislosti se všemi možnými událostmi má vztahové boje tak často shrnuty jediným, zeitgeistickým módním slovem: duch, strouhaní a Gatsby-ing, ach můj. Každý z nich je stresující svým vlastním zvláštním způsobem, ale většinou se rodí z lidské potřeby, aby se za každou cenu vyhnul nepříjemným rozhovorům nebo konfrontaci. Existuje však jedna metoda, která hledá nevkusné – čichá ten nejmenší pocit nejistoty a zapíná se, krmí se jako pijavice na svou kořist – a je to po celé věky. To by samozřejmě bylo samozřejmé.

Špatné slovo pro ošklivější praktiku, zanedbávání v podstatě znamená nabídnout někoho kompliment, který nese s sebou skryté poselství, které si myslíte, že by měl hledat váš souhlas – a nejste si tak jistý, že si to zaslouží. Je to reverzní inženýrství datování “ligy” přímo na místě, říkat: “Nejste v mém. Ale měli byste se snažit být. “

Stalo se mi to jednou, v den, kdy jsem si jinak myslel, že je to dokonalý obraz. Při západu slunce jsme sdíleli nápoje, stejně jako ve filmech, kdy byla celá věc torpéda jedním komentářím. “Lidé se zajímavým životem přitahují lidi s méně zajímavým životem,” řekla můj rande arogantně. Mluvili jsme hypoteticky o stavu datování v dnešních dnech, ale tento komentář byl rozhodně méně hypotetický. Jako by o nás mluvil. “Když máte nepřetržitý tok kamarádů a milenců, to znamená, že máte” zdroje “, že? Peníze, humor, nápady … Je to vzrušující a atraktivní a lidé s nudným životem chtějí být s více vzrušujícími lidmi. “

Bylo mu 30 a bylo mi jen 22 let. Byl to moudrý a jistý sám sebe, zatímco jsem měl jen málo představy o tom, kdo jsem nebo co má moje budoucnost. Pokud budu extrémně štědrý, mohu říci, že existuje šance, že si myslel, že mi z nějaké užitečné životní rady poradil z druhé strany 25. Ať tak či onak, jeho zpráva byla jasná: “Jsem mimo vaši ligu . “

To zasadilo semeno, které je opravdu těžké vykořenit. Myslel jsem, že je zajímavý. Proto jsem ho chtěl nejprve dát. Mýlil jsem se tím, že jsem se dostal za moje místo v životě? Byl jsem nudný a nezasloužil horké termíny pod oranžovou oblohou? Bylo to jako podvodný syndrom, který přišel za můj milostný život, a najednou jsem se cítil katastrofálně nespecialní.

Samozřejmě, že nebyl doslova na vyšší úrovni, ale škoda byla udělala. Naše nesourodé ligy byly uplatněny. Když jsem o svých věcech řekl svým přátelům, mnozí měli podobné zkušenosti, které je mají sdílet. “Jeden chlapík jednou viděl moji známku na papíře a řekl, že byl šokován a ohromen, že jsem se tak dobře ujal,” řekla mě Cecelia Bowman, vysokoškolská studentka z Jižní Afriky. “Myslím, že to mělo být kompliment, ale bylo to tak zbožňující a dělalo mi, abych se cítil opravdu malý,” říká.

Shelly, 22 let, měla tento zážitek na druhém rande, stejně jako ona a ten muž, kterého viděla, spojena přes společnou lásku k kávě. “Udělal odkaz na některé pseudoscience kecy o tom, jak pít příliš mnoho kávy může vaše prsa menší. Už mám malé prsa a já s tím mám naprosto v pořádku, ale bylo to velmi zvláštní způsob, jak na to upozornit a cítit se špatně, “říká. Tím, že odkazuje na její zjevný atribut jako vedlejší efekt nebo vadu, založil dominantní postavení. Založil ligy: normálně nebyla jeho druhem; bude muset pracovat lépe, aby byl pro něj dost dobrý. Právě tak se cítila, jako by to byl úlovek.

Ale co znamená “dost dobré”? Kdo rozhoduje o tom, co je dobré? Ať už se svým partnerstvím modlíte k pocitu neadekvátnosti, nebo láskyplnou láskou v klenotě kvůli dětskému úsudku o jejich vnímání nedostatků (nebo tomu, co se stalo s vámi), uznáváte, že neexistuje žádná taková věc jako “vaše liga” se uvolňuje. Ale nejdřív je tu spousta šedé oblasti, která se má prolínat.

Co je to datování ligy, tak jako tak?

Moderní datování usnadnilo, než kdy jindy, nalezení a seznam datových bodů, které kvantifikují a dají hodnotu našim romantickým vyhlídkám. Malý LinkedIn sleuthing vyřeší otázky týkající se bohatství a vzdělání; Facebook a Instagram vyplňují mezery mezi vypadáním a sociálním statusem. A někde v kotli se všemi, co je “liga”. Seznamování založené na ligovém systému jednoduše zaznamenává tato data, dělá soudní volání o tom, jak se hromadí proti sobě, a pomocí výsledku informuje o způsobu, jakým se zachází ostatní, kteří vás mohou zajímat. Tímto způsobem je jasné: je to elitista. Je to hrubé. Celá věc je zastaralá a klasická a mělká. Ale také podle Rachel Sussman, LCSW, terapeutka a odborník na vztahy v New Yorku, “Je to normální.”

“Slyšel jsem srovnání o profesích, kolik peněz dělá někdo, kde šli na vysokou školu, jak vysokí jsou, jak moc váží; to jsou způsoby, jakým náš malý počítačový mozog vždy vychyluje věci, “říká. A i když si nevšimla, že její klienti jednoznačně říkají, že někdo je mimo svou ligu (“protože to zní tak špatně”), souhlasí s tím, že tento typ klasifikace je živý a dobře.

“Myslím, že je velkou věcí, když se setkáte s někým z aplikace, abyste se rozhodli, zda si myslíte, že jsou horké nebo ne,” říká. Její klienti mluvili o tom rozhodujícím okamžiku a přemýšleli: “Mohou vidět, že se cítí, že chtějí tuto osobu předvést?”

Chodit s někým Leagues Quote - Embed

Celý den můžeme debatovat o tom, zda mezi lidmi existují objektivní rozdíly, které pro ně dělají “v pořádku”. nebo udělají cenu a druhou cenu. Ale při pohledu na popovou kulturu jsou ligy rozhodně “věc”. A obvykle jsou prezentovány příznivě.

Tři nepatřičných milenců se již desítky let odehrává v médiích; od klasiky Moji spravedlivá dáma na Titanic je ikonický Jack a Rose, celý kanon Mollyho Ringwalda docela hodně a více než několik Disney příběhů. Tyto vztahy mezi dvěma lidmi z nerovného společenského postavení vypadají, že jsou předurčeny k selhání, a proto je zakořeněme proti všem možnostem (jen ty nohy růst, Ariel – to dokážeš!). Pak se dostaneme na bolestnou cestu, protože se snaží vytvořit něco, co připomíná úspěšný vztah z takového nesouladu, jako v příhodně nazvaném rom-com 2010 Je mimo mou ligu, nebo v textech Billy Joelovy mučené “Uptown Girl” téměř tři desetiletí před ní. Chceme věřit, že existují úrovně všeho, a to zahrnuje i lidi, s nimiž se setkáváme.

“Myslím si, že ligy existují obecně a že lidé, kteří se přesvědčují, že vůbec neexistují, dělají samy sebevraždu,” říká Heather Canon, 24. “Vezmu v úvahu všechny rysy, které člověk přináší potenciální vztah , pokud jde o jejich “soutěž” a jejich potenciální zápasy. “Zhodnocení toho, jak soutěžit s lidmi svého ráže (pro datum nebo partnera), je základním principem sezony ligy. Také to není sexy. Je to jako rozhovor.

VZTAHUJÍCÍ SE: Vztahy Red-Flags Pravděpodobně chybíte, podle rozvodového právníka

Cecilia Bowmanová, studentka z univerzity, odrážející svůj vlastní seznamovací život, říká, že se spoléhá na ligy jako způsob, jak uchopit nějakou moc v jejích minulých vztazích. “Když se na to podívám zpět, dělám záměrně” dát se dolů “, když přijde k intelektu,” říká. “Chci být chytřejší osobou ve vztahu. Myslím, že proto mám tendenci jít na mladší lidi; je to téměř způsob, jak si být jistý, že budu tím zralějším, “společným” člověkem ve vztahu, a proto mám lepší kontrolu. “

Dynamika energie je často středem tohoto myšlení a zatímco neexistuje žádný nedostatek vysvětlení způsobů, jakým mohou mít muži – a zneužívání – moc nad ženami, tato konkrétní souhra není založená na pohlaví. Není to ani konkrétní partnerství.

Joel Caban, 31letý analytik obchodních systémů, se k tomuto problému odráží: “Na gay datování profily je velmi exponovaný” kastový systém “, pokud chcete. Předpoklady sledují, že [mužské] je lepší než [ženská], svalová nebo tónovaná je přednost před tukem atd. Závod nemůže být ignorován ani v této rovnici. “

Viděl “preference”, jako jsou ty, které se jasně vyslovují v aplikacích jako Grindr, kde se kdysi satirický stav a stav memy RuPaulův Drag Racing odkaz “Ne Femmes, tuky nebo Asijci” – stává se běžnou a společensky akceptovanou částí uživatelských profilů.

Kromě škodlivého, urážlivého a prostého hrubého, nemusí to být ani legální. To je to, co Sinakhone Keodara, který původně pochází z Laosu a narazil na text Grundr “no Asians”, tvrdí. NBC uvedla na začátku tohoto měsíce, že herec a producent shromažďují jména, aby přinesli třídní žalobu proti platformě za rasově diskriminační jazyk, kterým čelil.

“Myslím, že nejsem atraktivní. Jsem vzdělaný, mám dobrou práci, dobře cestuji, mnohojazyčný … Ale kvůli všemu, co je uvedeno výše, mám vestavěné nejistoty, že nejsem dost maska, t vypadat [jistou] cestou, “říká Caban. A pravděpodobně to cítí, protože byl doslova řečeno, zatímco se pokoušel dostat datum.

SOUVISEJÍCÍ VIDEO: Jak znovu zapálit jiskru ve vašem vztahu

Není to kecy?

Pamatuj na ten den v roce 2017, kdy internet zjistil, že Chris Evans a Jenny Slate začali datovat (poprvé), a konsenzus byl naprosto nevěřícný, že s superhrdina bude chlapík, co, krátká osoba s kudrnatými vlasy, která je nadanou a veselou herečku? Na základě šíření sociálních médií, které následovalo, bylo jasné, že pro mnoho lidí je nepřehledné, že někdo, kdo najdou neuvěřitelně horko, a někdo, kdo najdou pravidelné horké, by se rozhodli být spolu. Proč je to tak? Spochybňuje to, jak měříme svoji vlastní hodnotu a kdo věříme, že máme nárok na dosavadní?

Jedině mluví s někým, kdo věří v ligy, příliš málo, aby sledoval, jak se nápad rozpadá. 27letý finančník, kterého nazýváme Matt *, připouští, že je neustále zaměňován páry, které se zdají být fyzicky špatné: “Vidím tolik lidí, kteří nejsou v dobré kondici s těmi přitažlivými ženami nebo opravdu horkými ženami. Ten chlap musí mít peníze, je to, co obvykle říkám sám. “

Ale pak se objevil zákrok: “Zastávala jsem opravdu krásnou dívku, která vypadala velmi zralá, i když byla o několik let mladší než já,” vzpomíná si Matt. “Zpočátku jsem si myslela, že možná nebyla z mé ligy, ale rychle si uvědomila, že jsem venku její po několika dnech. Nebyla tak zralá, jak se jí zdálo jako první a její vzhled po tom nezáleželo. “To zní matoucí! Kdo je objektivně “lepší” v tomto scénáři?  

SOUVISEJÍCÍ: Co to znamená, když se člověk nedostane na vás

“Myslím, že část problému je – poslouchejte, nikdo z nás není skutečně závislý na statistikách, ale myslím, že všichni kluci mají tendenci si myslet, že máte nějaké vlasy na hlavě a nějaké peníze v kapse, v New Yorku je jako střílet ryby v barelu, “říká Sussman. “Viděl jsem lidi, kteří si nemyslím, že se tolik děje, kdo si myslí, že mají tak hodně pokračování; kteří chodí do krásné dívky, ale nemyslím si, že je pro ně dost. “

V tom spočívá křehkost ligového datování. Někdo může být dokonalým souborem na papíře, ale pokud není jiskra, nebudete mít rád, kdybyste byl s nimi. Možná, že Mattovo krásné datum bylo objektem 10 z 10 na základě jakéhokoli archaického hodnotového systému, který zvykl používat. Nakonec však nebyla to, co chtěl, a on si to uvědomil, až ji začal poznat. Nebo možná, jak Sussmanovi podřizuje, soudí ji (a on sám) proti nesprávné sadu vlastností, aby začal.

Když vyvolejte někoho na základě vnímání statusu ligy, říká: “Ty je opravdu ne poznáváte nebo neznáte některé z jejich více tajných vlastností – protože to, s čím vedete a co je pod ním, mohou být velmi odlišné věci, a to opravdu trvá dlouhá doba, než se s někým seznámím a zamiluje se do něho. “Zastavením všech šancí na první místo může být obranný mechanismus, zpátky na prosté staré zbarvení: Když uděláte někoho jiného cítit se méněcenný, chráníte se před zranění, které mohou způsobit v případě, že vás odmítnou. Ať tak či onak, oba chybí potenciální spojení.

Studie na univerzitě v Texasu v roce 2015 o více než 130 párech zjistila, že čím delší partneři se navzájem znali, tím méně pravděpodobné, že říkají, že ve svém vztahu hrála roli “assortative páření” nebo datování podle vnímaného stavu. Jinými slovy, poznání někoho je zásadní součástí rozvíjení trvalého vztahu. Novější a potenciálně krátkodobější partnerství pravděpodobněji ovlivnily fenomén úsudku, jak je uvedeno v časopise Psychologická věda.

Pro mě byl někdo, koho jsem opravdu miloval nebo miloval, složen ze souhvězdí různých vlastností a atributů, které jsou daleko méně hmatatelné než ty, které jsem si mohl vymýtit z jejich životopisu a sociálních médií v pozdních nočních hodinách, potápět. “Co vás přivádí k jedné osobě nad druhou, je tak tajemné a éterické, že je kontraproduktivní přemýšlet o tom, pokud jde o konkurenci,” říká Francesca Hogiová, kalifornská láska a životní trenér. “Někdo je buď pro vás, nebo nejsou pro vás.” Ve světě, kde se úspěšná, krásná a dokonalá herečka oženila s nějakým zázvorem a přeměnila svět, je jasné, že není důvod nechat zastaralé společenské konstrukty diktovat koho milujeme. (Nebo je to Harry, který má být z Meghanovy ligy?

Mohlo by být uklidňující si myslet, že je tam někdo, jehož požadavky na seznamování se s námi dokonale přizpůsobují, a vše, co musíme udělat, je najít je, ale to, co nás někdo “pro nás” nikdy nedělá, je čistě přesné – záležitosti srdce nikdy nejsou. A pokud se královská rodina může dostat na palubu s velmi moderním vyhlídkem, že překročí hranici daně a titulu, tak i my ostatní. Koneckonců, jsou pravděpodobně nejvíce zvláštní lidé ze všech.

A co standardy?

Společnost Canon ve své obhajobě legendárních ligových svazků říká, že není vždy o tom, že by někdo jiný zmizel, ale uznal vlastní hodnotu: “Určitě jsou lidé, kteří mají hodně co nabídnout a lidé, kteří nabízejí [nic] říká. Má to co do činění s tím, že je realistický, říká Hogi, která říká, že naléhá na své klienty, aby se zaměřily méně na to, co si myslí, že si zaslouží, a na to, co chtějí.

“Když mi moji klienti předvedou seznam vlastností, které hledají u jiné osoby, vždy se je ptám, když někdo, kdo odpovídá, popisuje. Pokud mi řeknou “na vysoké škole” nebo nikdy, pak je čas na nějakou těžkou lásku, “říká. Je načase nakreslit hranice mezi zdravým nastavením standardů a druhem trpkosti. Ve své práci se snaží oslabit klienty před přemýšlením o ideálním partnerovi, podle toho, s kým svět říká, že by měli být, a přiblížit je k představě si někoho,.  

Nakonec, ať už mluvíme o normách, ligách, negování nebo návratu k duchům, je důležité mít na paměti, že můžete ovládat pouze vlastní chování. Dokonce i když jste vyrostli nad to všechno, mnoho lidí se stále chová, jako by ligy byly zcela reálné, budoucí termíny mohou být zařazeny na 10-bodové měřítko, a někdo ne na jejich úrovni v nestojí za to.

Mohou to stále využít, aby vám ublížili, nebo vás cítili nepřiměřeně a to naštve. Ale má to naopak, že vám řekne přesně, jaká osoba jsou – což pravděpodobně není hodné vašeho času.

 

* Jména se změnily nebo jména zůstala prázdná.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

35 − = 28

map